Baseus Power Pro Car Electric Inverter, 150W CGNB020101
ID: 371589
EAN: 6932172628093
Taxes included. Shipping calculated at checkout.
24 months
Out of stock
Delivery on time guaranteed
Receive your order on time with the help of our efficient and reliable delivery services.
Expert support team
From product questions to after-sales support, our team of specialists is here to help.
Return the product
View full details
Presentation
Product range Power Pro
Product type Auto Electric Inverter
Baseus
  • Your wish becomes reality!
  • All the advantages in a single product!
  • Specifications:
  • Materials: ABS, polycarbonate;
  • DC input: 12V/20A;
  • AC output: 200V/240V;
  • USB output: 5V/2.4A, 9V/2A, 10V/2.25A, 12V/2.5A;
  • Type-C1/Type-C2 output: 5V/2.4A, 9V/3A, 12V/2.5A;
  • USB + TYPE-C2 output: 5V/4.8A;
  • Power (USB + TYPE-C2) + Type-C1: 24W+30W;
  • Total power: 150W;
  • Dimensions: 176 x 71 x 39mm;
  • Weight: 346g.
Customer Reviews
Be the first to write a review
0%
(0)
0%
0%
0%
0%