Car Charger Baseus Magic Display Series, 45W, 6A, 1 x USB-A - 1 x USB-C, Black CCMLC20C-01
ID: 287472
PN: CCMLC20C-01
EAN: 6953156293182
Taxes included. Shipping calculated at checkout.
24 months
In stock
Delivery on time guaranteed
Receive your order on time with the help of our efficient and reliable delivery services.
Expert support team
From product questions to after-sales support, our team of specialists is here to help.
Return the product
View full details
Presentation
Retractable cable No
Product range Magic Display Series
Output USB-C (5V / 3.6A / 9V / 3A / 12V / 2.25A / 20V / 2.25A) / USB-A (4.5V / 6A / 5V / 4.5A / 9V / 3A / 12V / 3A / 20V / 2.25A)
Fast charging Yes
Port (output) charger 1 x USB-A / 1 x USB-C
Power load 45W
Charger type Car Charger
Sale package
Pack Blister
Content Car Charger
Product status New
Baseus Magic Car Charger - Black
CCMLC20C-01
without worrying about damaging your equipment and allows simultaneous charging of two devices.
incarcator-auto-baseus-magic-2C-45w-2C-6a-2C-1-x-usb-a---1-x-usb-c-2C-negru-ccmlc20c-01-
Fast charging
With the Baseus Magic Car Charger, you can charge your devices up to 45 W and it has support for fast charging protocols,
Features:
- Material: PC
- Color: Black
- Input: 12-24 V
- Output: USB: 4.5V/6A, 5V/4.5A, 9V/3A, 12V/3A, 20V/2.25A
USB-C: 5V/3A, 9V/3A, 12V/3A, 15V/3A, 20V/2.25A
- USB+USB: max. 5V/6A
- Dimensions: 60.5 x 30.5 mm
- Weight: 45 g
Customer Reviews
Based on 4 reviews
50%
(2)
50%
(2)
0%
(0)
0%
0%